ZARZĄD LOKALI MIEJSKICH
 KONTAKT
 DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
 LOKALE DO WYNAJĘCIA
 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
 PRACA W ZLM
 REGULAMINY
 PRAWO
 FINANSE
 
 
 
 

INSTRUKCJA OBSŁUGI SERWISU: 

Szanowni Państwo, 

Biuletyn Informacji Publicznej jest urzędowym publikatorem teleinformatycznym, składającym się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Informacje publiczne, które udostępniamy zgodnie z wymogami przepisów prawa zostały pogrupowane tematycznie.

W zakładkach O FIRMIE, PRACA, ZAMÓWIENIA PUBLICZNE są zawarte informacje związane z działalnością naszej firmy.

Tak więc w szczególności:

  • wszystkie strony biuletynu mają identyczny plan budowy:
    • obszar górny z logo BIP, które prowadzi do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gov.pl oraz nazwą biuletynu występuje w niezmienionej postaci na każdej stronie
    • obszar górny oddzielony jest od treści strony belką zawierającą odnośniki do strony głównej BIP naszego zakładu, instrukcji obsługi serwisu oraz moduł wyszukujący „SZUKAJ”
    • po lewej stronie okna położone jest menu przedmiotowe, zawierające wskazania na podstrony tematycznie związane z daną stroną; kliknięcie na wybraną nazwę podstrony (odnośnik) powoduje wyświetlenie danych informacji w prawej części okna lub w przypadku niektórych materiałów w nowym oknie. Wyświetlane informacje można przewijać suwakiem z prawej strony ekranu.
    • w centralno-prawej części okna umieszczona jest właściwa treść danej strony, zwana dokumentem, nad treścią umieszczony jest tytuł strony a pod treścią data opracowania oraz nazwisko osoby, która dokument opracowała, data publikacji i nazwisko osoby, która publikacji dokonała oraz data aktualizacji i nazwisko osoby, która tej aktualizacji dokonała
  • strony biuletynu powinny być w całości dostępne we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych

Korzystanie z modułu wyszukującego

W górnej prawej części strony zawsze dostępna jest wyszukiwarka treści. Za jej pomocą możliwe jest szybsze odnalezienie wybranych informacji. Aby znaleźć strony zawierające interesujące Państwa słowo lub wyrażenie, należy wpisać je do pola „szukaj" umieszczonego po prawej stronie okna. Pojawi się strona zawierająca listę znalezionych podstroi zawierających wyszukiwane słowo lub informacja o nie znalezieniu żadnych stron. Znalezione dokumenty są opisane, w którym miejscu serwisu się znajdują oraz znajduje się link prowadzący bezpośrednio do podanej strony.

Rejestr zmian

„Rejestr zmian" znajdujący się po lewej stronie okna pod menu przedmiotowym zawiera informacje o wszystkich zmianach treści prezentowanych na stronach biuletynu. Archiwum budowane jest automatycznie i nie może być modyfikowane przez administratorów biuletynu.

Statystyki odwiedzin

„Statystyki” znajdujące się w lewej części strony pod menu przedmiotowym to informacja o liczbie odwiedzin poszczególnych dokumentów znajdujących się w serwisie.

Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania biuletynu prosimy kierować do Redakcji.