Help your business grow by creating your next online presentation with Cevian, a business virtuoso.

Recent Posts_

Al. Tadeusza Kościuszki 47 (42) 628 70 00 zlm@zlm.lodz.pl
Back to top

Zarząd Lokali Miejskich Łódź, ZLM Łódź

  /  Aktualności   /  Księży Młyn. Kolejna famuła po remoncie – to już dziesiąta!

Księży Młyn. Kolejna famuła po remoncie – to już dziesiąta!

Skończył się właśnie remont w dziesiątym domu robotniczym na zabytkowym osiedlu Księży Młyn. W tym roku gotowy do użytku będzie jeszcze jedenasty.

Pofabryczne osiedle Księży Młyn to, obok centrum Łodzi, najważniejszy obszar rewitalizacji w mieście. Charakterystyczne piętrowe domy z cegły odzyskują sukcesywnie blask. Odnowa Księżego Młyna nabrała rozmachu dzięki unijnemu dofinansowaniu. Bez niego rocznie remontowano jeden budynek. Teraz prace trwają w siedmiu, a do końca roku miasto wybierze wykonawców dla czterech kolejnych.

Księży Młyn: w tym roku jeszcze jedenasty dom

– Skończyliśmy remont famuły przy ul. Księży Młyn 3. Właśnie trwają tam odbiory. Do końca roku oddamy też do użytku dom pod numerem 9 — mówi Robert Wiktorowicz, szef firmy VIK-BUD, generalnego wykonawcy.

VIK-BUD specjalizuje się w remontach zabytkowych budynków. Na Księżym Młynie odnawia także inne domy, m.in. największą z famuł przy ul. Fabrycznej 21 należącą do wspólnoty mieszkaniowej (które również włączono do programu rewitalizacji). Na koncie ma także remont pałacu Poznańskich, modernizację dawnego komisariatu i willi przy al. Kościuszki 19, łódzki oddział Narodowego Banku Polskiego i dom Otto Gehliga.

Co powstaje na Księżym Młynie?

– Wyremontowaliśmy już trzy domy przy ul. Przędzalnianej i wszystkie sześć domów po parzystej stronie ul. Księży Młyn. Famuła pod numerem 3 to pierwszy z budynków, które oddajemy do użytku po nieparzystej stronie. Wszystkie przechodzą gruntowne remonty i są podłączane do sieci centralnego ogrzewania. Urządzamy w nich nie tylko mieszkania komunalne, ale także pracownie artystyczne, centrum turysty czy lokale gastronomiczne — mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Do końca 2023 r. wyremontowanych zostanie w sumie 29 domów przy ul. Księży Młyn, Przędzalnianej i Fabrycznej, a także uliczki, konsumy oraz budynki gospodarcze, w których powstają m.in. lokale użytkowe, czy restauracje.

Rewitalizacja Księżego Młyna będzie kosztowała w sumie 70 mln zł.

źródło informacji: UMŁ

UWAGA !
Utworzenie nowego Rejonu Obsługi Najemców

W dniu 1 kwietnia 2022 roku, w Zarządzie Lokali Miejskich utworzono
Rejon Obsługi Najemców Zasobu Obcego z siedzibą w Łodzi przy ul. Ciasnej 19A.

Do zadań RON-ZO należy administrowanie nieruchomościami współwłasnymi, prywatnymi, Skarbu Państwa oraz lokalami stanowiącymi własność gminy we wspólnotach mieszkaniowych, usytuowanymi na terenie Miasta Łodzi, które do tej pory przypisane były obszarowo do pozostałych już istniejących RON-ów.

Dane kontaktowe

Rejon Obsługi Najemców „Zasobu Obcego”
ul. Ciasna 19a
93-547 Łódź
Telefon: (42) 684 81 90
e-mail: ronzo@zlm.lodz.pl

Skip to content