Help your business grow by creating your next online presentation with Cevian, a business virtuoso.

Recent Posts_

Al. Tadeusza Kościuszki 47 (42) 628 70 00 zlm@zlm.lodz.pl
Back to top

Zarząd Lokali Miejskich Łódź, ZLM Łódź

  /  Aktualności   /  Na rogu ulic Jaracza i Kilińskiego oddany do użytku został nowoczesny plac zabaw

Na rogu ulic Jaracza i Kilińskiego oddany do użytku został nowoczesny plac zabaw

Dzieci ze śródmieścia się nie nudzą – gdzie mogą pobawić się na placu zabaw? Choćby w kolejnym zielonym parku kieszonkowym w centrum Łodzi.

W parku kieszonkowym, znajdującym się na skwerze Aliny Margolis-Edelman, czyli na rogu ulic Jaracza i Kilińskiego oddany do użytku został nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Dzieci mają do dyspozycji m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice oraz linową piramidę wspinaczkową. Na 900 m kw., które obejmuje teren parku kieszonkowego, zasadzonych zostało 14 drzew, w tym klony i magnolie, blisko setka krzewów i trzy tysiące traw ozdobnych. Skwer otoczony jest stylowym ogrodzeniem z 3 wejściami. Ustawione na nim zostały ławki i stojaki rowerowe. Na terenie parku dostępna niebawem będzie również bezpłatna toaleta publiczna, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Kiedyś znajdował się tu postój taksówek i zupełnie niezaaranżowana przestrzeń. Dziś mamy tutaj plac zabaw dla dzieci. To właśnie rewitalizacja po łódzku. Jeżeli remontujemy ulice i budynki, a w nich mieszkają łodzianie, to jest to właśnie odpowiedź na ich potrzeby. Tak wsłuchujemy się w ich uwagi i wnioski. Mamy plac zabaw. Jest zielony i bezpieczny. Niebawem czynna będzie toaleta, a zamontowane zostanie także poidełko. Dzieciaki ze śródmieścia nie muszą szukać placów zabaw po parkach czy osiedlach, ale mogą przyjść na swoją ulicę – powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

A łódzkie dzieci mają, gdzie się bawić, bowiem w całym mieście jest 156, zaś ogrodzonych piaskownic 56. Plac zabaw na rogu ulicy Jaracza i Kilińskiego, to kolejny z nich, znajdujący się w centrum Łodzi.

– Przekazujemy mieszkańcom plac zabaw na rogu ulic Jaracza i Kilińskiego. Pod naszą opieką są 93 place zabaw i 56 ogrodzonych piaskownic. Utrzymaniem zajmuje się jeszcze Zarząd Zieleni, mający w swoich zasobach 63 place zabaw na terenach zielonych. Każdy plac zabaw posiada tzw. książkę obiektu. Corocznie wiosną robione są przeglądy placów zabaw. Przynajmniej dwa razy do roku wymieniamy piasek w piaskownicach, ale jeśli zajdzie potrzeba jest to robione częściej. Co ważne, place zabaw monitorowane są przez straż miejską i sanepidu – powiedziała Małgorzata Gajecka, z-ca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi.

źródło informacji: UMŁ

UWAGA !
Utworzenie nowego Rejonu Obsługi Najemców

W dniu 1 kwietnia 2022 roku, w Zarządzie Lokali Miejskich utworzono
Rejon Obsługi Najemców Zasobu Obcego z siedzibą w Łodzi przy ul. Ciasnej 19A.

Do zadań RON-ZO należy administrowanie nieruchomościami współwłasnymi, prywatnymi, Skarbu Państwa oraz lokalami stanowiącymi własność gminy we wspólnotach mieszkaniowych, usytuowanymi na terenie Miasta Łodzi, które do tej pory przypisane były obszarowo do pozostałych już istniejących RON-ów.

Dane kontaktowe

Rejon Obsługi Najemców „Zasobu Obcego”
ul. Ciasna 19a
93-547 Łódź
Telefon: (42) 684 81 90
e-mail: ronzo@zlm.lodz.pl

Skip to content