Help your business grow by creating your next online presentation with Cevian, a business virtuoso.

Recent Posts_

Al. Tadeusza Kościuszki 47 (42) 628 70 00 zlm@zlm.lodz.pl
Back to top

Zarząd Lokali Miejskich Łódź, ZLM Łódź

  /  Aktualności   /  Rewitalizacja przy ul. Sienkiewicza 63. Pustostan stanie się centrum biznesowo-usługowym

Rewitalizacja przy ul. Sienkiewicza 63. Pustostan stanie się centrum biznesowo-usługowym

Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę remontu kompleksu budynków przy ul. Sienkiewicza 63. W pofabrycznym budynku, który jest obecnie zaniedbanym pustostanem powstaną biura, pracownie dla artystów i lokale usługowe.

– W ciągu kilku najbliższych kilku dni zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy. Planujemy, że prace budowlane wystartują jeszcze tegoroczną jesienią. Budynki przejdą kompleksową odnowę. Przebudowane zostanie również poddasze i wymieniony będzie dach. Wszystkie instalacje budynku zostaną wymienione. Odnowiona nieruchomość będzie połączona z południowym skrzydłem budynku przy ul. Sienkiewicza 61 a – zapewnia Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Remont od dachu po piwnice

Na piętrach 1-4 wydzielone zostaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne i lokale usługowe. Na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie, które idealnie będą nadawać się na działalność gastronomiczną.

Zielony skwer przy Sienkiewicza

Otoczenie budynku będzie uporządkowane i powstanie na nim ogólnodostępny skwer. Będzie to miejsce rekreacyjne z placem zabaw i ogródkami gastronomicznymi. Obecnie podwórko przed budynkiem jest pozbawione zieleni. Rosną tu tylko dwa drzewa (samosiejki) – brzoza i topola osika. Po remoncie to się zmieni. Zostaną zasadzone krzewy i kwiaty, nie zabraknie traw ozdobnych. Zamontowane zostaną ławki i siedziska, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz oświetlenie. Plac zabaw dla najmłodszych będzie wyposażony w piaskownicę, huśtawkę, równoważnię i drabinkę z domkiem i zjeżdżalnią.

Historia nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 63

Przy ul. Sienkiewicza 63 znajduje się budynek pofabryczny główny oraz prawa oficyna będąca również budynkiem pofabrycznym, w którym w przeszłości zlokalizowana była administracja zakładów tekstylnych. Pochodzą one z początków XX wieku. W wyniku kolejnych remontów ich wnętrza zostały przekształcone wtórnie, z zachowaniem historycznych elementów konstrukcji i detalu.

Niewykluczone, że budynek pod numerem 63 był związany z przyległym budynkiem pofabrycznym na Sienkiewicza 61a, na co wskazują drzwi przelotowego szybu windowego i zamurowane wnęki drzwiowe w ścianie granicznej.

Projekt pn. “Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt 5” realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

źródło informacji: UMŁ

UWAGA !
Utworzenie nowego Rejonu Obsługi Najemców

W dniu 1 kwietnia 2022 roku, w Zarządzie Lokali Miejskich utworzono
Rejon Obsługi Najemców Zasobu Obcego z siedzibą w Łodzi przy ul. Ciasnej 19A.

Do zadań RON-ZO należy administrowanie nieruchomościami współwłasnymi, prywatnymi, Skarbu Państwa oraz lokalami stanowiącymi własność gminy we wspólnotach mieszkaniowych, usytuowanymi na terenie Miasta Łodzi, które do tej pory przypisane były obszarowo do pozostałych już istniejących RON-ów.

Dane kontaktowe

Rejon Obsługi Najemców „Zasobu Obcego”
ul. Ciasna 19a
93-547 Łódź
Telefon: (42) 684 81 90
e-mail: ronzo@zlm.lodz.pl

Skip to content