Help your business grow by creating your next online presentation with Cevian, a business virtuoso.

Recent Posts_

Al. Tadeusza Kościuszki 47 (42) 628 70 00 zlm@zlm.lodz.pl
Back to top

Zarząd Lokali Miejskich Łódź, ZLM Łódź

  /  Aktualności   /  Wielkie zmiany na Włókienniczej. Coraz bliżej końca remontu

Wielkie zmiany na Włókienniczej. Coraz bliżej końca remontu

Ciężki sprzęt wrócił na Włókienniczą, której przebudowa została wstrzymana z powodu prac przy elewacjach kamienic. Kończy się budowa pasażu Hilarego Majewskiego. Jak ten fragment Łodzi będzie wyglądał po remoncie? Ile jeszcze zostało do zrobienia? Sprawdzamy!

Na Włókienniczej znów trwają intensywne roboty – dawna ulica Kamienna zmienia się w kolejny już w Łodzi woonerf (od 2014 roku powstało ich 20).

– Ulica Włókiennicza wraz z przylegającymi do niej kamienicami przechodzi metamorfozę. Kończymy prace przy budowie pasażu Hilarego Majewskiego, którym swobodnie przejdziemy do ulicy Jaracza. Do końca 2022 roku kompleksowo odnowimy 13 kamienic i przebudujemy samą ulicę. Obecnie prowadzimy prace przy równaniu podbudowy ulicy, następnie zaczniemy układać chodniki po obu stronach. Wiosną przyszłego roku zaczniemy prace przy nasadzeniach zieleni. Budowę nowego podwórca zakończymy jesienią przyszłego roku – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Jak się zmieni Włókiennicza?

Po obu stronach ulicy Włókienniczej zostaną wyznaczone specjalne pasy o szerokości 1,5 metra, po których poruszać się będą mogli tylko przechodnie. Na pozostałej części drogi ruch samochodowy zostanie ograniczony. Ulica będzie jednokierunkowa z ruchem w stronę ul. Kilińskiego.

Na odnowionej Włókienniczej na rowerzystów będzie czekać 20 stojaków rowerowych, a na spacerowiczów 34 ławki. Pojawi się 10 nowych, stylowych latarni. Nie zabraknie także zieleni. Zasadzonych zostanie 6 grusz drobnoowocowych, tulipanowce amerykańskie, hortensje, piwonie i liliowce oraz kilka tysięcy krzewów i bylin. Zachowana zostanie fontanna przedstawiająca „Kochanków z ulicy Kamiennej”. Płaskorzeźba, która została odsłonięta w 2004 roku, poświęcona jest artystce Agnieszce Osieckiej.

Pasaż Hilarego Majewskiego

Z ulicy Włókienniczej do ulicy Jaracza będzie można dostać się przez pasaż Hilarego Majewskiego, który zastąpił dziki parking przy ul. Jaracza 22. Od kilku miesięcy trwają tam intensywne prace budowlane. Zrujnowane komórki na tyłach kamienic przy Włókienniczej zostały wyburzone. W ich miejscu powstało przyjazne, rodzinne miejsce do spędzania wolnego czasu.

Wartość inwestycji: 18.283.847,52 zł łącznie przebudowa ul. Włókienniczej i budowa pasażu im. H. Majewskiego

źródło informacji: UMŁ

OBSŁUGA MIESZKAŃCÓW
W ZARZĄDZIE LOKALI MIEJSKICH
W CZASIE EPIDEMII

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, na podstawie § 21 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 861, 879, 905, 957 1013, 1054, 1116, 1125, 1145, 1262, 1583, 1754, 1878, 1967 i 2177) Zarząd Lokali Miejskich wprowadził do dnia 17 grudnia 2021 r. ograniczenia w wykonywaniu przez Zarząd Lokali Miejskich, zwany dalej ZLM, zadań o charakterze publicznym polegające na konieczności umówienia przez interesanta terminu spotkania w ZLM.

Bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się po uprzednim umówieniu drogą telefoniczną przez interesanta terminu spotkania w siedzibie ZLM, tj. przy al. T. Kościuszki 47 lub Rejonie Obsługi Najemców właściwym wg miejsca zamieszkania interesanta.

Wszelkie dokumenty i wnioski do ZLM, można również składać elektronicznie na adres e-mail: zlm@zlm.lodz.pl , za pośrednictwem poczty lub poprzez umieszczenie w pojemnikach ustawionych przy wejściach do budynków ZLM oraz Rejonach Obsługi Najemców.

zobacz szczegóły >>

UWAGA
ZMIANA NUMERU KONTA BANKOWEGO.

Od 1 stycznia 2022 r. obsługę bankową łódzkiego magistratu przejmie Bank Pekao SA. Spowoduje to zmianę numerów wszystkich kont bankowych najemców.

O numerach indywidualnych rachunków bankowych Zarząd Lokali Miejskich poinformuje Państwa odrębnym pismem.

Skip to content