Help your business grow by creating your next online presentation with Cevian, a business virtuoso.

Recent Posts_

Al. Tadeusza Kościuszki 47 (42) 628 70 00 zlm@zlm.lodz.pl
Back to top

Zarząd Lokali Miejskich Łódź, ZLM Łódź

  /  Aktualności   /  Zaniedbana kamienica przy Legionów odzyskuje dawny blask

Zaniedbana kamienica przy Legionów odzyskuje dawny blask

Będąca w fatalnym stanie kamienica Jakuba Windmana przy ulicy Legionów 37A przechodzi kompleksową modernizację. W 2023 r. oddane do użytkowania zostaną mieszkania, restauracja, lokale użytkowe i pracownie dla artystów.

– W tej chwili wymieniany jest dach frontowego budynku oraz stropy w oficynach. Oprócz tego wykonawca wykonuje prace murarskie, sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Ponadto ekipa zajmująca się pracami konserwatorskimi przystąpiła do renowacji zdemontowanej sztukaterii i skrzydeł drzwiowych z budynku frontowego – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Złote zdobienia i zabytkowa mozaika

Kamienica Jakuba Windmana przy ul. Legionów to jedna z piękniejszych w tej części miasta. Budynek zwraca uwagę bogatymi zdobieniami elewacji frontowej, które zostaną odrestaurowane i przywrócone do dawnej świetności.

– W jednym z pomieszczeń natrafiliśmy nawet na złote zdobienia na ścianach. Na klatce schodowej, pod warstwą tynku, odkryliśmy dobrze zachowaną zabytkową mozaikę. W wielu pomieszczeniach zachowały się zabytkowe piece kaflowe, a nawet sejf i schowki w ścianach – dodaje Małgorzata Bukowska, przedstawiciel generalnego wykonawcy.

Co powstanie w kamienicy przy ul. Legionów 37A?

W ramach przebudowy podniesione zostanie poddasze, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie mieszkań na najwyższej kondygnacji. Ponadto przebudowa obejmie budynek dawnej stajni i przybudówki, a w północno-zachodniej części działki wybudowana będzie kotłownia. Przewiduje się rozbiórkę istniejących garaży i pomieszczenia gospodarczego zlokalizowanych w północno-wschodniej części nieruchomości.

Docelowo w kamienicy powstanie 27 mieszkań, lokal usługowy, restauracja, biura i pracownie artystyczne.

Podwórko zostanie częściowo utwardzone, powstanie przejazd z kostki kamiennej prowadzący od bramy do miejsc parkingowych, pojawią się chodniki przy elewacjach, zieleń w postaci trawników i niskich drzew, murowane ogrodzenie w północnej granicy działki (wraz z pnączami roślinnymi) oraz na niewielkich odcinkach wschodniej i zachodniej granicy. Ponadto zostanie wykonane oświetlenie terenu oraz iluminacja elewacji frontowej budynku od ul. Legionów.

Wartość zadania to prawie 16,5 mln zł.

źródło informacji: UMŁ

UWAGA !
Utworzenie nowego Rejonu Obsługi Najemców

W dniu 1 kwietnia 2022 roku, w Zarządzie Lokali Miejskich utworzono
Rejon Obsługi Najemców Zasobu Obcego z siedzibą w Łodzi przy ul. Ciasnej 19A.

Do zadań RON-ZO należy administrowanie nieruchomościami współwłasnymi, prywatnymi, Skarbu Państwa oraz lokalami stanowiącymi własność gminy we wspólnotach mieszkaniowych, usytuowanymi na terenie Miasta Łodzi, które do tej pory przypisane były obszarowo do pozostałych już istniejących RON-ów.

Dane kontaktowe

Rejon Obsługi Najemców „Zasobu Obcego”
ul. Ciasna 19a
93-547 Łódź
Telefon: (42) 684 81 90
e-mail: ronzo@zlm.lodz.pl

Skip to content