Help your business grow by creating your next online presentation with Cevian, a business virtuoso.

Recent Posts_

Al. Tadeusza Kościuszki 47 (42) 628 70 00 zlm@zlm.lodz.pl
Back to top

Zarząd Lokali Miejskich Łódź, ZLM Łódź

  /  Aktualności   /  Te kamienice, wille i fabryki wypięknieją w 2022 roku.

Te kamienice, wille i fabryki wypięknieją w 2022 roku.

Rewitalizacja Łodzi nie zwalnia, a przed nami kolejny rok intensywnych prac. Wartość finansowa realizowanych obecnie inwestycji to 425 mln zł. Które inwestycje zakończą się w tym roku? Jak budynki będą wyglądać po zmianach? Sprawdź!

Włókiennicza

Najważniejszą inwestycją w programie rewitalizacji, która zostanie oddana do użytku mieszkańców w 2022 roku, jest ul. Włókiennicza, czyli kolejny woonerf z 13 wyremontowanymi kamienicami. W sumie powstaną tam 223 komfortowe mieszkania komunalne, 32 lokale użytkowe, 5 mieszkań chronionych oraz 3 placówki pełniące funkcje społeczne. Jedną z tych kamienic jest perełka architektury, czyli dom Hilarego Majewskiego.

Kultowe podwórko

Zmieni się także kamienica przy ul. Piotrkowskiej 102. To kultowy adres, pod którym mieści się pub Łódź-Kaliska. Odnowiona zostanie elewacja od strony podwórza, odtworzone zabytkowe detale architektoniczne, a sam dziedziniec przebudowany. W posadzce przy wejściu pojawią się detale zachowane z wyburzonych łódzkich fabryk.

Kamienice przy Piotrkowskiej

W II kwartale rozpoczną się prace w kamienicach przy Piotrkowskiej 115 i Piotrkowskiej 118. Pierwszą czeka generalna przebudowa od piwnic po dachy. W przypadku drugiej przebudowa obejmie zarówno budynek, jak i podwórze.

W ten sposób przy Piotrkowskiej powstaną kolejne podwórka wypełnione zielenią z kameralnymi kawiarniami, idealne na spotkania i randki.

Zabytkowa willa i fabryki przy Sienkiewicza

W połowie roku rozpoczną się remonty zabytkowej willi przy Sienkiewicza 26 i fabrykach pod numerem 61a i 63.

Budynek przy Sienkiewicza 26 to dawna willa Maurycego Frankela. Po remoncie budynek będzie pełnił, tak jak dotychczas funkcje biurowe, ale pojawi się tu również przestrzeń dla restauracji.

W III kwartale wystartują prace w fabrykach przy ul. Sienkiewicza. Na pofabryczną elewację budynku wróci cegła, a wnętrza zyskają nowy układ pomieszczeń. Po remoncie powstaną tam biura, pracownie artystyczne oraz lokale dla przedsiębiorców, w tym również przeznaczone na działalność gastronomiczną.

Księży Młyn

Na Księżym Młynie zakończą się prace pod 9,1,7 i 11a oraz przy ul. Fabrycznej 21, a także Przędzalnianej 59, 61, 63 i 67. Unikatowe w skali europejskiej osiedle przemysłowo-robotnicze należącego dawniej do imperium Scheiblerów znowu będzie miało malowniczą aleję lipową, która jest sercem zabytkowego osiedla. Wykonawca odtworzył jej oryginalny wygląd, z szerokim chodnikiem pośrodku i żeliwnymi barierami.

Po przebudowie pojawi się brukowana nawierzchnia, staną nowe ławki i latarnie. Nie zabraknie także zieleni – posadzone zostaną liczne hortensje i kilka tysięcy traw ozdobnych.

Na Księżym Młynie, poza przestrzeniami wspólnymi, do 2023 r. zrewitalizowanych zostanie łącznie aż 47 budynków (mieszkalnych, jak i dawnych komórek oraz zabudowań gospodarczych).

Gdzie jeszcze zakończą się prace?

W 2022 roku zakończą się remonty w kolejnych 23 budynkach. Powstanie w nich 380 mieszkań wyposażonych we wszystkie media, 70 lokali użytkowych, 4 pracownie i świetlica artystyczna. Do użytkowania oddane zostaną m.in. kamienice przy ul. Rewolucji 13, 15, 17 i 29, Wschodniej 45, 52 i 35, Pomorska 11 i Legionów 20.

źródło informacji: UMŁ

OBSŁUGA MIESZKAŃCÓW
W ZARZĄDZIE LOKALI MIEJSKICH
W CZASIE EPIDEMII

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, na podstawie § 21 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 861, 879, 905, 957 1013, 1054, 1116, 1125, 1145, 1262, 1583, 1754, 1878, 1967 i 2177) Zarząd Lokali Miejskich wprowadził do dnia 17 grudnia 2021 r. ograniczenia w wykonywaniu przez Zarząd Lokali Miejskich, zwany dalej ZLM, zadań o charakterze publicznym polegające na konieczności umówienia przez interesanta terminu spotkania w ZLM.

Bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się po uprzednim umówieniu drogą telefoniczną przez interesanta terminu spotkania w siedzibie ZLM, tj. przy al. T. Kościuszki 47 lub Rejonie Obsługi Najemców właściwym wg miejsca zamieszkania interesanta.

Wszelkie dokumenty i wnioski do ZLM, można również składać elektronicznie na adres e-mail: zlm@zlm.lodz.pl , za pośrednictwem poczty lub poprzez umieszczenie w pojemnikach ustawionych przy wejściach do budynków ZLM oraz Rejonach Obsługi Najemców.

zobacz szczegóły >>

UWAGA
ZMIANA NUMERU KONTA BANKOWEGO.

Od 1 stycznia 2022 r. obsługę bankową łódzkiego magistratu przejmie Bank Pekao SA. Spowoduje to zmianę numerów wszystkich kont bankowych najemców.

O numerach indywidualnych rachunków bankowych Zarząd Lokali Miejskich poinformuje Państwa odrębnym pismem.

Skip to content